Локомотив (Пловдив) продължи победния си ход в Първа лига, надвивайки с 1:0 като гост игралия повече от час с човек по-малко Етър (Велико Търново).

Единственото попадение вкара Евандро в осмата минута добавеното време на първата част. Червен картон пък беше показан на Мариян Иванов от домакините заради фаул срещу Георги Минчев още в средата на първото полувреме.

С днешния си успех черно-белите от Пловдив събират 25 точки и отново се връщат на върха, изпреварвайки с 2 Черно море (Варна). Етърци остават на предпоследното 15-о място с 4 точки.

Освен късния гол, за който домакините имаха претенции, че е след нарушение, и червения картон, срещата предложи и отменен гол на Локомотив (Пловдив). Съдиите не зачетоха топката в мрежата след удар на Бабакар Дион заради засада.