Снимка: Българска федерация художествена гимнастика

18-годишната българска гимнастичка Ева Брезалиева спечели първи индивидуален медал от голямо първенство, след като завърши на второ място във финала на лента на Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан.

Вчера трите ни представителки в индивидуалното - Боряна Калейн, Стилияна Николова и Ева Брезалиева - постигнаха огромен успех, като спечелиха титлата в отборното, а Калейн стана първата българска европейска шампионка в многобоя от 29 години насам, докато Николова се нареди трета.

Днес и в четирите индивидуални финала българките спечелиха медали. В последния от тях, на лента Брезалиева дори водеше в класирането с резултат 31.600, преди да бъде изместена Дария Варфоломеев от Германия с 32.250. Успехът за България бе още по-голям, тъй като на почетната стълбичка се качи и Стилияна Николова, която финишира трета с 31.550 точки. /БГНЕС