Снимка: Българска федерация художествена гимнастика

Българския ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал във финала на пет обръча на Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан.

Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова получиха оценка от 35.250 (19.1 за трудност, 7.600 за изпълнение и 8.550 за артистичност), като останаха единствено зад ансамбъла на Израел, който записа резултат 35.800. На трето място завърши тимът на Италия (34.950).

Вчера родните грации, водени от Весела Димитрова, Михаела Маевска и Ясена Стойнева, спечелиха титлата в многобоя. По-късно днес те ще участват във финала на три ленти и две топки. /БГНЕС