Снимка: БГНЕС/EPA

Александър Везенков и Олимпиакос са на финал в Евролигата.

Гръцкият колос обърна Монако след силно второ полувреме и нова лекция по ефективност и стрелба на MVP на сезона Александър Везенков. Тимът от Пирея спечели със 76:62, като в третата четвърт унижи съперника си с 27:2.

Българското крило бе най-резултатен за своя отбор с 19 точки. Той добави и 6 борби и 3 асистенции за коефициент 19. По-ефективен за тима му бе единствено Костас Папаниколау, който завърши с 15 пункта и 8 борби. Мустафа Фал допринесе за успеха с 12 точки, 4 борби и 4 асистенции. Костас Слукас добави 9 пункта и 7 завършващи подавания.

За монегаските Майк Джеймс и Ели Окобо приключиха с по 17 точки. 11 пункта и 7 борби добави американецът Джордан Лойд, но усилията на тримата не стигнаха за победа срещу гръцкия гранд.

Олимпиакос чака своя съперник за най-големия европейски клубен трофей след испанско Ел Класико в другия полуфинал между Реал Мадрид и Барселона.