Ботев Враца спечели домакинството си на Локомотив София с 2:1 в откриващ мач от предпоследния 29-и кръг на редовния сезон в Първа лига.

На стадион „Христо Ботев“ в северозападния град домакините откриха чрез Даниел Генов в 21-та минута. В края на първата част Браян Переа покачи на 2:0 след точно изпълнение от бялата точка.

След паузата „железничарите“ намалиха изоставането си, след като влезлият на почивката Димо Бакалов на свой ред не сбърка при дузпа. До края гостите така и не съумяха да стигнат поне до точка и така Даниел Моралес и компания ликуваха с победата.

С нея Ботев събра актив от 28 точки и е вече на една от десетия Ботев Пд, който тепърва ще гостува на Пирин Благоевград. Локомотив е девети с 37 пункта.

В последния кръг от редовния сезон тимът на Станислав Генчев посреща Арда, докато за врачани предстои визита на ЦСКА в столицата.