Отборът на Лудогорец победи Локомотив София с 1:0 като домакин в Разград в двубой от 27-ия кръг на футболната Първа лига на България и излезе начело във временното класиране с 65 точки.

Разградчани постигнаха пети пореден успех в първенството и вече водят пред ЦСКА-София, който има 64 точки и мач по-малко. Локомотив София остава осми в подреждането с 37 точки.

Победният гол за шампионите бе дело на Игор Тиаго в 81-ата минута на мача, а гостите играха с човек по-малко през цялото второ полувреме заради червения картон на Селсо Рапосо в 43-ата минута. Домакините създадоха повече възможности за попадение, но реализираха само едно в двубоя.