Снимка: БГНЕС/EPA

Ювентус направи дубъл над Интер след победа с 1:0 на Сан Сиро. Старата госпожа събра 41 точки и въпреки отнетите 15 точки са на седем точки от четвъртия Милан. Единственият гол в мача вкара Филип Костич, но попадението ще остане в историята като много спорно. При овладяването на топката Адриен Рабио игра с ръка, но съдиите зачетоха попадението след 4 минути разглеждане на ситуацията.

За Интер това е 9-а загуба за сезона. Нерадзурите остават трети в класирането с 50 точки, на 2 зад Лацио и на 21 от лидера Наполи.

Треньорът на Интер Симоне Индзаги беше без контузените защитници Бастони и Шкринияр. Вместо това в триото в отбрана започнаха Де Фрай и Дармиан. Марсело Брозович получи титулярно място в средата на терена вместо Мхитарян.

За Ювентус също имаше липси. Ди Мария и Киеза останаха на пейката, а Гати започна в триото в отбрана. Суле помагаше на Влахович в атака.