Снимка: БГНЕС/EPA

Арсенал обърна Борнемут с 3:2 в невероятен мач от 26-ия кръг на Висшата лига, за да остане с 5 точки на върха в класирането, съобщи Gol.bg.

Лондончани допуснаха гол след 11 секунди, след това изостанаха и с 0:2, но бързо изравниха и пропуснаха серия положения преди в 97-ата минута резервата Рийс Нелсън да донесе успехa.

Домакините имаха и многобройни претенции за дузпа, като ВАР прегледа 4 ситуации, но така и не последва наказателен удар. Така отборът имат 63 точки, докато южняците пък останаха с 21 и могат да съжаляват, че не взеха поне една.

В друг мач Манчестър Сити победи с 2:0 Нюкасъл в първия мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Фил Фодън и Бернардо Силва донесоха четвъртия пореден успех на шампионите у дома в първенството.

Челси победи Лийдс Юнайтед с 1:0 в среща от 26-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение беше дело на френския защитник Уесли Фофана, който се разписа след попадение с глава в 53-ата минута.