Реал Мадрид направи феноменален обрат от 0:2 до 5:2 като гост на Ливърпул и го доказа за пореден път.

Тимът на Карло Анчелоти изоставаше сериозно в резултата след голове на Дарвин Нунес (4) и Мохамед Салах (14), но след това Винисиус развинти защитата на “червените”. Бразилецът вкара два гола в 21-та и 36-та минута, а в началото на второто полувреме бе в основата и на третия на Едер Милитао (47).

Последваха и два гола на Карим Бензема - в 55-та и в 67-та. Вторият след нова асистенция на Винисиус.

Така Реал Мадрид направи сериозна крачка към четвъртфиналите на Шампионската лига. Реваншът в Мадрид е на 15 март.

Освен това "Кралете" за пореден път се доказаха като "черна котка" за Ливърпул. В последния мач между двата тима Реал победи Ливърпул с 1:0 с гол на Винисиус на финала в турнира преди година.