Снимка: БГНЕС/EPA

Манчестър Сити се провали срещу Евертън и стигна само до 1:1 като домакин в мач от Висшата Лига. В 24-ата минута Ерлинг Холанд изведе "гражданите" напред в резултата. Продължителна атака завърши с хубаво подаване по земя към норвежеца, който без забавяне прати топката в мрежата за 1:0.

Минута преди почивката гредата спаси гостите от второ попадение. Центриране на Де Бройне от фал бе засечено с глава от Джон Стоун, но топката срещна левия стълб на Пикфорд. Секунди по-късно Халанд получи жълт картон за страховит шпагат в краката на Миколенко, а играчите на Евертън поискаха дори той да бъде изгонен.

"Карамелите", които стигнаха до изравняване в 64-ата минута с първия си точен удар в мача. Грешка на Родри в центъра на терена позволи на гостите да организират бърза атака, която бе завършена по брилянтен начин от Демарай Грей. 26-годишният футболист на Евертън прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на Едерсон - 1:1.

В края намеси на Пикфорд лишиха шампионите от трите точки.