Световният шампион Франция продължава с успешната защита на титлата си, след като победи с 3:1 Полша в осминафинал от Мондиала в Катар.

Оливие Жиру откри резултата в самия край на първото полувреме, а с 2 гола Килиан Мбапе направи 3:0 през второто полувреме.

В даденото продължение на срещата поляците отбелязаха почетен гол, след като Роберт Левандовски се разписа от дузпа.

С гола си през първото полувреме Оливие Жеру изпревари легендата Тиери Анри и стана голмайстор №1 в историята на френския национален отбор.

Така "петлите" очакват своя съперник на четвъртфинала, който ще бъде определен тази вечер в двубоя между Англия и Сенегал.