Снимка: БГНЕС/EPA

Португалия победи трудно Гана с 3:2 в първия си мач на Световното първенство в Катар. Един от фаворитите за трофея владееше инициативата на “Стадион 974” в Доха, но африканците поддържаха интригата.

Безработният в момента Кристиано Роналдо даде аванс на тима си в 65-та минута от дузпа, реализирайки на рекордно пето световно първенство.

Африканците изравниха чрез Андре Аю (73), но “мореплавателите” направиха достатъчно, за да стигнат до успеха след голове на Жоао Феликс (78) и Рафаел Леао (80). В предпоследната минута на редовното време Осман Букари даде нови надежди на “черните звезди”.

В последната минута глупост на вратаря Диого Коща едва не коства победата на Португалия.