Снимка: БГНЕС/EPA

Ливърпул отново шокира феновете си, след като падна с 1:2 от Лийдс на „Анфийлд” в двубой 14-ия кръг на Висшата лига. Загубата е втора поред за футболистите на Клоп в първенството, които отново допуснаха много грешки в защита.

Гостите обаче постигнаха знаменит триумф, за да спрат серията си от 4 поредни загуби и общо от 8 мача без успех в първенството. Те играха добре и заслужаваха да вземат нещо от мача.

Груба грешка на домакините помогна на Лийдс да открие още в началото, но Ливърпул бързо изравни. Последваха пропуски и от двете страни, като най-силният период за "Червените" бе след 70-ата минута, но вратарят Илан Мелие направи серия спасявания. В 89-ата минута Лийдс вкара победния гол чрез Кристенсио Съмървил.

Победата дава глътка въздух на мениджъра Джеси Марч, чийто тим вече има 12 точки, като се измъкна от зоната на изпадащите. Ливърпул остава с 16 в средата на подреждането.