Черно море игра смело, но загуби с 2:3 от Лудогорец в зрелищен мач от осмия кръг на Първа лига, състоял се на стадион "Тича" във Варна, съобщи Gol.bg.

Кирил Десподов изведе шампионите напред още във втората минута от пряк свободен удар, но "моряците" отвърнаха секунди преди сигнала за края на първото полувреме.

Още по темата
Точен беше Закария Беншаа.

Лудогорец демонстрира характер и в началото на второто полувреме си върна аванса в резултата чрез Тисера, а в средата на второто полувреме Бернард Текпетей доближи гостите на една ръка разстояние от успеха.

Активният Евгений Сердюк все пак върна интригата с гол от дузпа в 76-ата минута, но до края на мача Черно море не успя да стигне до точката. Статистиката в края на двубоя показа колко равностоен беше сблъсъкът - 15:15 удара  и 58% владеене на топката в тяхна полза.

Така родният хегемон излезе втори в таблицата с 16 точки, докато Черно море е трети с 15 пункта.