Лийдс Юнайтед надигра Челси с категоричното 3:0 у дома в двубой от третия кръг на английската Висша лига.

На "Еланд Роуд" в Западен Йоркшър домакините играха вдъхновено и се разправиха със "сините", нанасяйки им първо поражение през кампанията.

След равностойни първи 25-30 минути, възпитаниците на Джеси Марш поведоха в резултата в 33-та, когато груба грешка на вратаря Едуар Менди позволи на Брендан Ааронсън да открие резултата на празна врата.

Скоро след това Челси понесе нов удар. Джак Харисън центрира перфектно от свободен удар и намери Родриго, който се разписа с глава. По този начин той вкара и в третия мач на „белите“ от началото на сезона.

Челси бе наказан и в 69-та минута, когато Родриго намери Харисън в малкото наказателно поле и той не сбърка, за да оформи класиката. "Сините" доиграха мача в намален състав след глупаво изкаран втори жълт картон на Калиду Кулибали.