Снимка: БНЕС/EPA

Левски се завърна с гръм и трясък в евротурнирите след тригодишно отсъствие, съобщи Gol.bg

„Сините“ треснаха с 2:0 ПАОК на стадион „ Виваком Арена - Георги Аспарухов“ в първа среща от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Още по темата
Хората на Станимир Стоилов се възползваха по най-добрия начин от своето домакинство и мощната подкрепа на своите над 15 000 екзалтирани фенове. Изненадоха четвъртфиналиста от последното издание на третия по сила европейски клубен турнир.

В герои за Левски се превърнаха Уелтон и Билал Бари, които матираха гърците с голове още 40-ата секунда и 19-ата минута. Така гостите изпаднаха в нокдаун и до края на мача не успяха да вкарат поне почетен гол. От своя страна „сините“ пропиляха още няколко изгодни положения, които можеха да направят преднината им още по-солидна.