Интер спечели с 3:1 домакинството си на Рома от 34-ия кръг на Серия А. С успеха тимът на Симоне Индзаги излезе начело в класирането, като изпревари с точка втория Милан. На "росонерите" им предстои гостуване на Лацио. Рома е на пета позиция с 58 точки.

След половин час игра Интер поведе в резултата. Дензъл Дъмфрис получи в наказателното поле и мигновено стреля, за да порази вратата на Патрисио.

Само десет минути след това домакините вече водеха с 2:0. Индивидуален рейд на Марсело Брозович завърши с изстрел в горния десен ъгъл.

Интер започна и второто полувреме на високи обороти. Това даде резултат в 52-ата минута, когато Лаутаро Мартинес засече топката във вратата на Рома след центриране от ъглов удар.

Пет минути преди края на редовното време Рома върна един гол. Хенрих Мхитарян овладя топката на границата на пеналтерията и с технично изпълнение я прати в горния десен ъгъл.