Виляреал сътвори сензацията в Шампионската лига, елиминирайки Байерн насред Мюнхен в четвъртфинален мач-реванш. Двубоят завърши 1:1, а минималната победа с 1:0 на испанска земя отпреди седмица прати възпитаниците на Унай Емери на полуфиналите.

Шесткратният европейски клубен първенец изигра доминиращо първо полувреме, което обаче беше лишено от опасни атаки. "Жълтата подводница" се отбраняваше смело и организирано, а в редки моменти демонстрираше и бързите си контраатаки.

Седем минути след подновяването на играта дефанзивният вал на испанците се пропука и Роберт Левандовски откри резултата с помощта на гредата. До 88-ата минута головите възможности бяха 23:3 за Байерн, но точно тогава Виляреал изравни чрез резервата Самуел Чуквуезе.

На полуфиналите достигналият за втори път в историята си до тази фаза Виляреал очаква Ливърпул или Бенфика. Преди реванша на стадион "Анфийлд" в сряда мърсисайдци имат комфортна преднина от 3:1.

В другият мач от снощи Реал Мадрид оцеля срещу Челси в луд мач. "Кралете" загубиха с 2:3 след продължения у дома, но продължават напред с общ резултат 5:4.

Испанският клуб имаше аванс от 3:1 след първия мач, но лондончани просто го смазаха, за да поведат с 3:0 в реванша в Мадрид. Магическа асистенция на Лука Модрич помогна на домакините да стигнат до ключов гол и продължения, а в тях Карим Бензема отбеляза дежурното си попадение, което се оказа и решаващо.