Барселона изигра феноменален мач на "Сантяго Бернабеу" и разби Реал Мадрид за победата с 4:0. Момчетата на Шави Ернандес доказаха за пореден път, че се намират в сериозен подем, а освен четирите гола, пропуснаха поне още толкова чисти положения.

Пиер-Емерик Обамеянг ознаменува дебюта си в "Ел Класико" с два гола и асистенция. Габонецът се разписа в 29-та минута на срещата, а десетина по-късно Роналд Араухо  удвои резултата. И за двата гола асистира Усман Дембеле. След почивката Феран Торес (47) направи вечерта за хората на Карло Анчелоти кошмарна след асистенция на Обамеянг, който малко след това вкара четвъртия гол за тима си.

Така Барселона прекъсна серията си от пет поредни загуби от Реал Мадрид. Каталунците са на третата позиция в класирането с 54 точки, с три по-малко от Севиля. Лидер е Реал с 66 точки, но пък Барса има мач по-малко - домакинство на Райо Валекано.