Ливърпул победи с 2:0 Интер като гост в един от най-интригуващите осминафинали в Шампионската лига. Без да блестят, мърсисайдци взеха отлична преднина преди реванша в Англия след 3 седмици.

Резервата Роберто Фирмино и Мохамед Салах реализираха в последния четвърт час на мача. Тимът на Симоне Индзаги също имаше своите шансове и може да съжалява, че не стигна до по-добър резултат.

В другият мач от снощи Залцбург игра смело, но изпусна Байерн Мюнхен в първи осминафинален мач на Шампионската лига, завършил 1:1.

Двата отбора изиграха много равностойно първо полувреме, но "биковете" успяха да пуснат първа кръв на стадион "Ред Бул Арена" чрез резервата Чуквубуике Адаму, появил се принудително на терена.

След почивката Байерн тотално доминираше и имаше предимство по всички показатели. Логичното се случи в последната минута, когато дейният Кингсли Коман изравни.

Реваншът между двата отбора е на 8 март на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен.