Ливърпул победи завърналия се в елита на английския футбол Норич с класическото 3:0 в мач от първия кръг на Висшата лига, игран на "Кероу Роуд".

Мърсисайдци напомниха за най-добрите си дни и дадоха сериозна заявка за призовите места през настоящата кампания.

Диого Жота (26‘) откри резултата в средата на първото полувреме, а попадения на Роберто Фирмино (65‘) и Мохамед Салах (74‘) след почивката затвърдиха добрите впечатления, които оставиха футболистите в червено.

Ливърпул беше по-активният отбор през по-голямата част от двубоя и съвсем заслужено се поздрави с успеха.

Голямата новина в състава на Юрген Клоп е завръщането на Върджил ван Дайк, за когото това беше първи официален мач от октомври месец насам.

"Канарчетата" се завърнаха в най-високото ниво на футбола на Острова след една година в Чемпиъншип, където триумфираха и си заслужиха бърза промоция за Висшата лига.

В следващия кръг Ливърпул приема Бърнли на своя "Анфийлд", докато за Норич предстои тежко гостуване на шампиона Манчестър Сити.