Първенецът Лудогорец постигна важна победа в първия кръг на новия сезон в efbet лига, надигравайки вицешампиона Локомотив насред Пловдив с 3:1.

Елвис Ману откри резултата за "орлите" малко преди почивката, но звездата на домакините Димитър Илиев изравни в средата на второто полувреме. Четвърт час преди края на редовното време Кирил Десподов изведе разградчани отново напред. В четвъртата минута на добавеното време Бернард Текпетей ликвидира интригата.

Като цяло двубоят беше много равностоен, а в отделни моменти гостите имаха леко преимущество. То се изразяваше най-вече в задържането на топката (54% в тяхна полза) и повечето отправени точни удари (6:4).