Барселона отпадна на осминафиналите в Шампионската лига след равенство 1:1 в реванша с ПСЖ. Така "принцовете" са класираха за финалната осмица с общ резултат 5:2, след като в първия мач разгромиха каталунците с 4:1 като гост.

Каталунците изиграха навярно най-силното си полувреме този сезон, в което тотално надиграха опонента си. Поредица от пропуски в пеналта на парижани запазваха нулевото равенство, а напук на логиката Килиан Мбапе откри резултата от дузпа след половин час игра.

Малко по-късно Лионел Меси изравни с един от головете на сезона - мощен снаряд от около 25 метра, а секунди преди почивката Лео си позволи лукса да пропусне дузпа.

Барселона владееше инициативата и през второто полувреме, на което обаче липсваше зарядът от първата половина на двубоя.