България завърши наравно 1:1 с Ирландия в двубой от първия кръг на Лига на нациите, игран на стадион "Васил Левски".

Футболистите на селекционера Георги Дерменджиев демонстрираха много компактна игра и на моменти имаха превес в срещата. Това даде резултат в началото на второто полувреме, когато Божидар Краев (56') успя да отбележи след великолепно извеждащо подаване на Тодор Неделев. В добавеното време на двубоя Шейн Дъфи (90+3') обаче успя да изравни и да оформи крайния резултат.

Така нашите момчета започнаха по добър начин участието си в Лига на нациите, който се явява генерална репетиция за решителния бараж за Евро 2020 с Унгария. В следващия кръг "трикольорите" гостуват на Уелс в неделя (6 септември). Срещата в Кардиф щезапочне в 16:00 часа българско време.