Лудогорец разгроми с 5:1 гостуващия Дунав в последния двубой от 24-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе и последната на този етап, която се игра пред публика. От утре за неустановено време, заради битката с коронавируса, срещите от българското първенство ще се играят пред празни трибуни.

Русенци поведоха след куриозен гол на Григор Долапчиев в 5-ата след грешка на Владо Стоянов, "орлите" вдигнаха оборотите и вкараха четири пъти до почивката.

На два пъти се разписа Кешеру, а по един гол добавиха Марселиньо и Чибота. През втората част Жоржиньо оформи крайния резултат. След успеха Лудогорец вече води с 9 точки на Локомотив Пловдив и ЦСКА, а освен това има и мач по-малко.