Локомотив Пловдив изненадващо завърши наравно 1:1 с Витоша Бистрица на собствения си стадион в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига.

"Смърфовете" дръпнаха в резултата, благодарение на Анте Аралица, който се разписа в 33-ата минута. Попадението бе и показател на териториалното надмощие на домакините през първото полувреме.

В края на мача обаче, точно когато "черно-белите" се считаха за сигурни победители, Апостол Попов смълча трибуните на стадион "Локомотив" с гол в 86-ата минута.

Въпреки равенството, Локомотив дръпна с точка пред Левски в спора за второто място в класирането на първенството. "Сините" обаче утре гостуват на Ботев Враца. Витоша пък остава на последната позиция в класирането със скромните 6 точки.