Снимка: LAP.BG

Хегемонът в Италия Ювентус удари с 2:0 Бреша в Торино и записа важна победа в битката с Интер и Лацио за шампионската титла.

"Старата госпожа" отново се върна на върха в класирането с 57 точки, "нерадзурите" са с три по-малко, докато "орлите" са с 53 пункта. По-късно днес предстои именно дербито Лацио - Интер в Рим.

Попаденията за Ювентус набутаха Дибала след отлично изпълнение на пряк свободен удар (38) и Куадрадо (75). Трябва да се отбележи, че гостите от Бреша играха в намален състав след 37-ата минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Ауе.

Голямата звезда на торинци Кристиано Роналдо пък дори не беше в групата за мача. Треньорът Маурицио Сари му бе дал почивка, но в игра се появи Джорджо Киелини и това предизвика уникална еуфория сред тифозите на Юве.