Европейският клубен шампион Реал Мадрид победи с 3:1 ПСЖ в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига и продължава защитата на трофея си.

Тимът на Зинедин Зидан изоставаше в резултата след гол на Адриен Рабио в 33-та минута, но стигна до пълен обрат след попадения на Кристиано Роналдо в 45-та от дузпа и в 83-та, а Марсело довърши парижани в 87-та. Реваншът е на 6 март.

Треньорите на двата отбора пуснаха титулярни състави с няколко изненади. Зинедин Зидан остави на пейката Гарет Бейл за сметка на Иско, докато Унай Емери заложи на неопитните Юри Берчиче и Джовани Ло Селсо.

В другият мач от снощи Ливърпул направи безсмислен реванша, след като се наложи с 5:0 като гост над Порто. Мане, който се отчете с хеттрик, откри резултата в 25-ата минута, а пет минути след това Салах удвои. Мане вкара втория си гол в мача, в 53-ата минута и така направи преднината на отбора си класическа.

За 4:0 точен бе Фирмино в 70-ата минута, а Мане оформи хеттрика си и крайния резултат в 85-ата минута..