Лудогорец хвана последния влак за 1/4-финалите от турнира за Купата на България. Шампионите победиха Берое с 4:3 след изпълнение на дузпи у дома. Редовното време завърши 1:1.

Камен Хаджиев изведе гостите напред в 24-ата минута. 12 след това Густаво Кампаняро изравни от дузпа.

След като на двата отбора не стигнаха 120 минути да се победят, при наказателните удари Райнов и Виданов изпуснаха за Берое, а единствено Александър Василев не успя да вкара за Лудогорец.

В друг осминафинал, игран по-рано, отборът на Етър Велико Търново победи Септември (София) с 2:1 на стадион „Ивайло“ и така си осигуриха място в следващата фаза.

Две попадения за домакините отбеляза централния нападател Иван Петков, а появилият се като резерва Борис Галчев вкара единственото попадение за гостите.