Левски и ЦСКА врътнаха зрелищно равенство 2:2 пред 30 хиляди души на Националния стадион "Васил Левски".

Това стана в голямото "вечно дерби" на родния футбол, което този път бе от 13-ия кръг на Първа лига.

Още по темата
"Сините" стигнаха първи до попадение след гол на Яблонски още в 8-ата минута. Това бе негово трето поредно попадение в трети пореден мач за Левски.

Тиаго обаче обърна нещата в полза на "червените" с попадения в 11-ата и 15-ата минути, като и в двата случая Божидар Митрев имаше вина и можеше да се намеси по-добре, тъй като изстрелите бяха далечни.

Прохазка обаче възстанови равенството и оформи крайния резултат в 60-ата минута.

Така Делио Роси успя да врътне реми с противника в първото си "lечно дерби" начело на Левски.