Лудогорец удари с 2:0 Славия на стадион "Васил Левски" и докосна поредната си шампионска титла. Попаденията в мача забиха Клаудиу Кешерю (67) и Жуниор Кишада (76).

С тази победа "орлите" дръпнаха с цели 10 точки пред Левски в битката за първото място.

Както е известно, срещата трябваше да се играе вчера, но бе прекъсната в 12-ата минута заради обилен снеговалеж  се доигра днес.

Лудогорец доминираше през по-голямата част от двубоя, възползва се максимално от положенията си, вкара два гола и заслужено си взе победата и трите точки. Така разградчани ще заминат в приповдигнато настроение за Дания, където в четвъртък излизат в среща-реванш срещу Копенхаген за Лига Европа.

От своя страна Славия не показа нищо смислено и логично загуби. "Белите" остават на незавидното 11 място с едва 21 точки.