Снимка: Булфото, архив
fallback

Около 1,2 милиона лева са общите разходи по организацията на тенис турнира "София Оупън". Най-сериозно е участието на основния спонсор – турската строителка компания "Гаранти Коза", която стои зад турнира със спортното си подразделение.

Държавата чрез Министерството на младежта и спорта е предоставила 500 000 лв. Те са отпуснати като целеви средства по програмата за домакинства на големи спортни състезания, съобщава "Труд".

Допълнително към разходите по организацията попадат хонорарите на най-големите звезди в турнира. По традиция те се пазят в тайна, но обичайната практика е водещите играчи да бъдат привличани за участие с шестцифрени суми в евро. Най-големите имена, които участваха в "София Оупън", са №9 в света Доминик Тийм (Австрия), финалистът Давид Гофен (Белгия) и родният ас Григор Димитров.

Директорът на турнира Пол Макнами оцени като пълен успех надпреварата и твърди, че е изненадан от огромния интерес. Според него състезанието в София е най-силното от категорията "АТП 250" в календара.

"Това не беше малък турнир, амбициите ни са да подобряваме още повече нещата – твърди австралиецът, който има опит в организирането на "Острелиън Оупън" и "Хопман Къп". – За турнир, който има само една сесия, той постави рекорд по посещаемост в категорията."

 Още спортни новини четете в Gol.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

27

Анонимен

преди 7 години

Като основен спонсор - от 1р2 млн. лв разходи, субсидията от Министерството на спорта е 500 хил.лв. На практика, почти държавен турнир :-)

26

Анонимен

преди 7 години

Само че, за формирането на Гришо като състезател, държавата май нищо не му даде като за старт. Той и неговото семейство си постигнаха всичко. Сега се сетиха за него и не знам временно изпълняващият длъжността министър председател като какъв се яви, че и да му връчва купата?...

25

Анонимен

преди 7 години

А ГрЕшката колко взе ? само 250 точки за ранкинга ?Ай стига бе ?

fallback