Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира на твърди кортове в Шънчжън (Китай) с награден фонд 750 хиляди долара.

29-годишната пловдивчанка загуби от миналогодишната финалистка в надпреварата и поставена под №8 Алисън Риск (САЩ) с 1:6, 1:6 за 69 минути.

Американката, 39-а в класацията на УТА, доминираше на сервис, като загуби само 7 точки от 36 разгирани при собственото си подаване в мача.

В същото време Пиронкова имаше трудности, като допусна пет пробива от цели 17 шанса за съперничката си.

Риск стартира ударно и поведе с 5:0, а във втората част тя направи серия от шест последователни гейма, за да триумфира.

Пиронкова все пак си осигури 7238 долара и 30 точки за световната ранглиста, в която заема 64-ото място.

На четвъртфиналите Риск ще се изправи срещу защитаващата титлата си и водачка в схемата Агниешка Радванска в повторение на миналогодишния финал на надпреварата.

Радванска се справи по-рано днес със Сорана Кърстя (Румъния) с 6:0, 6:3, след като навакса изоставане от 0:3 гейма във втория сет.