Воденият от българския треньор Радостин Стойчев отбор на Трентино Диатек (Тренто) загуби с 1:3 (25:27, 25:21, 20:25, 19:25) у дома срещу Модена в четвъртата среща от полуфиналната серия в италианското първенство по волейбол. Гостите спечелиха плейофа с 3:1 и детронираха миналогодишния шампион.

Българинът Матей Казийски беше най-резултатен за домакините с 19 точки. Разпределителят на българския национален отбор Георги Братоев влизаше в игра като резерва, но не реализира точков актив за отбора си. Срещата, играна пред близо четири хиляди зрители в "Пала Тренто", продължи точно 110 минути.

Лука Ветори стана топреализатор за победителите с 24 точки.

На финала в шампионата Модена ще се изправи срещу Перуджа. Играе се до три победи от най-много пет двубоя. Първата среща между двата състава е на 1 май в Модена.