Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 4,09 милиона евро.

Димитров не допусна пробив и победи квалификанта Филип Крайнович (Сърбия) с 6:3, 6:2 за 77 минути.

24-годишният хасковлия взе бърз аванс от 4:1 по пътя си към успех в първия сет. Във втората част той спечели пет поредни гейма, за да поведе с 5:1, след което нямаше проблеми да затвори мача.

Така той заработи 24 640 долара и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 26-ото място от днес .

Във втория кръг Димитров ще играе срещу поставения под номер 15 Жил Симон (Франция), 18-и в класацията на АТП. Българинът има четири загуби в пет мача срещу 31-годишния Симон, но спечели последвана среща помежду им в Бризбейн през януари този сезон с 6:3, 7:6(10).

Французинът има 12 титли в кариерата си и е заработил почти 10,9 милиона долара от наградни фондове.