Берое постигна победа с 3:1 над Монтана при визитата си на "Огоста" в среща от 28-ия кръг на "А" група.

Заралии бяха водени от Пламен Липенски, който е временен наставник на тима след уволнението на Петър Хубчев. Под негово ръководство играта на отбора придоби съвсем друг облик в сравнение с последните срещи. Гостите завършиха с човек по-малко след втория жълт и червен картон на Джоман в края на мача.

Иван Коконов си вкара автогол в 26-ата минута и така даде аванс на гостите. Той ритна топката много неразчетено и я прати в своята врата при една ситуация.

В 72-ата минута интригата бе тотално убита. Елиаш намери Иса с прехвърлящ пас, а той комбинира с Костов в нападателното поле преди нападателят да отправи плътен удар по земя и да вкара топката.

Класическият резултат бе факт в 77-ата минута от Иса, който бе намерен от Милисавлевич и от близка дистанция от наказателното поле не сгреши.

В 91-ата минута Джоман получи втори жълт картон и респективно червен за бавене на играта, а две минути след това домакините вкараха почетен гол чрез Иван Минчев, който вкара фантастичен удар с воле.

След успеха си Берое има 39 точки и се изравни с третия Славия.