Снимка: Ройтерс

Барселона успя да обърне Атлетико Мадрид и да победи с 2:1 в първата 1/4-финална среща от Шампионската лига между двата тима, която се игра на "Ноу Камп".

Луис Суарес бе големият герой за домакините, след като вкара и двата гола за тях, като попаденията станаха факт в 63-ата и 74-ата минути.

Преди това Торес бе открил за Атлетико в 25-ата минута, но провали отбора си десет минути след гола си, след като бе изгонен след втори жълт и червен картон.

Интересно е да се отбележи, че в една ситуация след почивката Суарес удари без топка противников футболист, но това не бе видяно от рефера.

За статистиката - Барса спечели последните си 7 мача срещу този противник във всички турнири, което е абсолютен рекорд по поредни победи в съперничеството между двата тима.

Освен това каталунците са на път да си отмъстят на мадридчани за отпадането от турнира през сезон 2013/2014 отново на 1/4-финалите.