Джейми Варди вкара втория гол във вратата на Нойер. Снимка: БТА

Англия обърна Германия по сензационен начин от 0:2 до 3:2 като гост в изключително динамична приятелска среща по футбол, играна на стадион "Олимпиащадион" в Берлин.

Момчетата на Йоахим Льов имаха превъзходство през първото полувреме, в което им беше отменен напълно редовен гол на Марио Гомес. Все пак малко преди почивката Тони Кроос откри резултата със снаряд от дистанция.

Преди да измине час игра Марио Гомес отново вкара редовен гол, който този път беше зачетен. С асистенция се отчете Сами Кедира, а това беше първи гол на нападателя за националния отбор от Евро 2012.

Англичаните обаче набързо се върнаха в мача, изравнявайки резултата в рамките на 13 минути в средата на второто полувреме. Първо Хари Кейн намали след солова акция, а после асът на сензацията Лестър Джейми Варди вкара фантастичен гол с пета при първото си докосване.

В добавеното време на срещата англичаните дори сътвориха пълен обрат. Ерик Дайър се извиси при изпълнение на корнер и реализира с глава.