Снимка: архив, Ройтерс

Най-добрият български тенисист в историята Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира в мексиканския град Акапулко.

В мач от втория кръг българинът победи Доналд Йънг с 6:3, 6:4 и продължава без загубен сет в надпреварата.

Хасковлията постигна четвърти пореден успех срещу 79-ия в световната ранглиста Йънг. Следващият съперник на българина ще е победителят от двойката Доминик Тийм - Дмитрий Турсунов.

В първият сет Гришо не отбеляза нито един ас, но за сметка на това допусна цели пет двойни грешки. Той все пак отрази шест точки за пробив, а в деветия гейм проби.

Началото на втората част Гришата проби в петия гейм и веднага затвърди пробива на свой сервис, поддържайки аванса до края. В последния гейм в мача нашето момче пропусна мачбол и отрази брейкпойнт, но спечели подаването си и продължава напред.