Снимка: архив, Ройтерс

Григор Димитров започна 2016 година с победа. Той и Кеи Нишикори надвиха Лукаш Длухи и Доминик Тийм със 7:6(5), 6:2 в мач от първия кръг на двойките, на турнира в Бризбън, Австралия.

Нашето момче и "самурая" бяха фаворити преди срещата и успехът им бе очакван.

В първия сет те пробиха за 3:1 гейма, но веднага след това допуснаха връщане на пробива, а до края на частта нямаше повече пробиви и се стигна до тайбрек.

В него Гришата и Кеи стигнаха до аванс от 2:0 след минипробив, но той бе върнат и резултатът изравнен до 2:2 при точките. След това обаче българинът и японецът отново стигнаха до аванс от минипробив и 4:2, а техните противници за пореден път изравниха, този път за 4:4.

При 5:5 обаче дойде и ключовият минипробив след който реализираха точката на свой сервис и спечелиха първия сет.

Във втория сет българинът и японецът пробиха два пъти - в петия и седмия гейм.

В спор за място на полуфиналите хасковлията и Нишикори ще срещнат водачите в основната схема Никола Маю/Пиер-Юг Ербер или Томаш Белучи/Стийв Джонсън.

Тази нощ около 2:00 часа Григор Димитров ще започне участието си и на сингъл в Бризбейн. Негов съперник ще бъде Жил Симон.