Снимка: Булфото

ЦСКА се подигра с четвъртодивизионния отбор ФК Сарая и спечели с разгромното 11:0 в мач от междуобластните квалификации на Купата на България.

Срещата се игра на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик пред 8000 зрители и мина изцяло под диктовката на "червените". Още до почивката възпитаниците на Христо Янев имаха преднина от 7:0, а с хеттрик се отчете Костадин Хазуров.

Радой Божилов вкара първите си два гола за "армейците", точни още бяха Виктор Райчев, Кирил Динчев, Преслав Йорданов, Николай Цветков и Милен Какарин. Лазар Костов от ФК Сарая пък си заби автогол за 0:3.

Така ЦСКА се класира за следващата фаза, където на 9 септември съперник е Ботев Ихтиман. Победителят от сблъсъка отива на 1/6-финалите на турнира, където вече се включва професионалните отбори от "А" и "Б" група.