Ботев Пловдив и Левски завършиха наравно 1:1 в мач от 1-ия кръг на "А" група.

През всички 90 минути домакините бяха по-активният отбор на терена, създадоха по-опасните положения и трябва да съжаляват, че не стигнаха до успеха.

"Сините" вкараха гола си чрез новото попълнение Георги Костадинов от статично положение, след което не застрашиха сериозно Михаил Иванов. Боян Йоргачевич изигра много силна среща и е с главна заслуга столичани да не загубят.

Халфът на "канарчетата" Мариян Огнянов пък пропусна дузпа в средата на второто полувреме, но след това резервата Даниел Генов успя да вкара за крайното 1:1. Общо шест юноши на гостите взеха участие в двубоя, което се отрази на играта им.