Снимка БТА

Лудогорец успя да постигне изключително важна победа с 3:1 над Литекс в едно от дербитата на кръга.

Мачът бе от 26-ия кръг на "А" група и след него "Орлите" имат вече 55 точки в класирането, като заемат лидерската позиция. Отборът е на 9 точки от ЦСКА, който утре играе с Локо София.

Ловчанлии пък са на 4-ата позиция с 44 точки.

Марс откри за "Оранжевите" още в 19-ата минута, но Кишада изравни в 38-ата минута. Моци вкара в 75-ата за обрата, а Абало добави още едно попадение секунда преди края.

Кишада обаче бе изгонен след втори жълт картон в 56-ата минута.

В 82-ата минута и гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Руменов бе изгонен след втори жълт картон.