Снимка: архив Reuters

Българската тенисистка Сесил Каратанчева загуби с 2:6, 3:6 от американката Коко Вандевеге във втория кръг на силния турнир по тенис в Индиан Уелс (САЩ) с награден фонд 5,38 милиона долара, предаде Ройтерс.

Квалификантката Каратанчева допусна поражение от поставената  под номер 30 представителка на домакините Коко Вандевеге с 2:6, 3:6 след 62 минути игра.

25-годишната софиянка стартира лошо мача с пробив, а след 2:3 загуби три поредни гейма, с което и първия сет.

В началото на втората част двете размениха по един пробив, но след това Вандевеге отново спечели подаването на съперничката си, а при 5:3 американката реализира пети пробив в мача, за да триумфира.

Каратанчева, която в първия кръг елиминира Цветана Пиронкова със 7:5, 6:1, заработи 17100 долара и 65 точки за световната ранглиста, в която заема 131-о място.(БТА)