С по два гола на Оливие Жиру и Санти Касорла Арсенал победи с 4:1 Нюкасъл в мач от 16-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Емиратс".

"Артилеристите" доминираха от началото до края на мача и не оставиха никакви съмнения в успеха си. Оливие Жиру откри резултата в 15-та минута след центриране на Алексис Санчес.

В началото на второто полувреме домакините решиха всичко с два бързи гола. Първо Санти Касорла се разписа с техничен копващ удар от малък ъгъл, като отново асистенцията бе на Алексис.

След това пък Жиру вкара ефектен гол след подаване на младока Ектор Бейерин. В самия край на мача Касорла оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дани Уелбек. Така той отпразнува по възможно най-добрия начин 30-я си рожден ден.