С късен гол на играещият в Реал Мадрид Тони Кроос Германия победи Испания с 1:0 като гост в приятелски мач, който се игра на стадион "Мунисипал" във Виго.

Последните два световни шампиона играха доста под познатото си ниво, но това се дължеше на липсата на доста основни футболисти и непрестанния дъжд.

Като цяло липсваха чистите голови положения, а темпото бе сравнително лежерно. Едва към края на срещата Фоланд и Педро стреляха опасно, но вратарите на двата тима се намесиха.

В 89-тата минута Кроос опита изненадващ удар от дистанция и матира неподготвения вратар Кико Касия.

Неприятната новина за германците е контузията на Томас Мюлер, който получи удар с коляно в гърба от Серхио Рамос и бе заменен още в средата на първата част.