Без да се напъва Реал Мадрид спечели убедителна победа с 5:1 над Райо Валекано в мач от 13-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Сантяго Бернабео".

Завърналият се в титулярния състав Гарет Бейл откри резултата в началото на мача, а към края на полувремето Серхио Рамос вкара втори гол след центриране от корнер.

След грешка на Хамес Родригес обаче гостите върнаха един гол точно след почивката. През второто полувреме обаче Тони Кроос вкара успокояващия трети гол след асистенция на Кристиано Роналдо.

Португалецът асистира и за четвъртия гол, дело на Карим Бензема, макар съдиите да не отсъдиха чиста засада в този случай. Към края на мача Роналдо успя също да се разпише след лоша проява на вратаря.

Това бе 13-та поредна победа за Реал във всички турнири, както и 13-та поредна победа в мачовете срещу Райо Валекано.

Малко по-рано в събота вечер Барселона обърна Алмерия като гост с 2:1. С две асистенции се отличи Луис Суарес.

Домакините изиграха много вдъхновен мач и заслужено откриха резултата през първото полувреме чрез Тиеви.

На почивката Луис Енрике пусна в игра започналите на пейката Суарес и Неймар и уругваецът асистира на бразилеца за изравнителния гол в 63-та минута. Десетина минути преди края Суарес изработи и победния гол, дело на Жорди Алба.