Ливърпул премина успешно 3-ия кръг на Купата на Лигата, след като надви много трудно втородивизионния Мидълзбро след дузпи и общ резултат 16:15, заедно с наказателноте удари. Самата среща завърши 1:1 в редовното време и 2:2 след двете продължения от по 15 минути, като мачът се игра на митичния "Анфийлд".

"Червените" имаха доста проблеми с противника и стигнаха до крайния успех в продълженията след редовното време.

Домакините откриха чрез абсолютния дебютант Розитър в 10-ата минута, но гостите изравниха чрез Рийч в 62-ата.

Нещо повече, Боро можеше да стигне и до крайния успех още в редовното време, но гостуващият отбор нацели греда малко преди края на мача.

Сусо вкара за своите в 109-ата минута, но Бамфорд изравни в 122-ата минута. Последният бе точен от дузпа и така двубоят трябваше да се реши след наказателни удари.

Там драмата бе огромна, след като двата тима си изпълниха общо 28 дузпи, като решителната пропусна Адома от гостите.