Арсенал и Манчестър Сити си спретнаха голово шоу - 2:2 на "Емиратс" в дебюта на Дани Уелбек и Франк Лампард за двата отбора.

Точен за "гражданите" през първото полувреме бе Серхио Агуеро, с попадения на Джак Уилшър и Алексис Санчис "артилеристите" направиха пълен обрат след почивката, но Мартин Демикелис заключи мача със закономерно равенство.

Срещата ще се запомни със здравата битка в средата на терена, с множеството голови положения, с три греди, с четирите красиви попадения, с един отменен гол и с дебютите на Дани Уелбек за Арсенал и на Франк Лампард за Сити.

Уелбек се отчете с доста по-добри изяви, като дори натресе гредата, докато Лампард тотално разочарова и бе заменен още на почивката.

Пилотът на Мерцедес във Формула 1 Люис Хамилтън също изгледа мача от трибуните в Лондон, като бе в компанията на Тио Уолкът, който лекува контузия.

Единствената неприятна новина от срещата бе травмата на Дебюши, който в края на двубоя бе изнесен на носилка от терена.