Ливърпул трябваше да издържи сериозни периоди на натиск от Саутхямптън, но въпреки това измъкна трудна победа с 2:1 на своя "Анфийлд" на старта на Висшата Лига.

През първото полувреме тимът на Брендън Роджърс имаше преимущество и заслужено поведе в резултата след гол на Рахим Стърлинг.

След почивката обаче обновения от Роналдо Куман тим на "светците" показа, че няма да бъде боксова круша през този сезон и показа чудесна игра.

Така в 55-та минута Натаниел Клайн изравни след чудесна асистенция на новото попълнение Тадич. Последваха още няколко добри атаки на гостите, но в 79-та минута разсеяна игра в защита доведе до победния гол за Ливърпул на Даниел Стъридж, който вкара отблизо в мрежата.

Две минути преди края Саутхямптън можеше да измъкне драматично равенство, но гредата помогна на Симон Миньоле, а след това Шейн Лонг направи неточна добавка на празна мрежа.